23 Haz 2008

ULUSLARARASI YATIRIM PROJELERİ KONUSUNDA ÇALIŞMAYA HAZIR MISINIZ?

HUKUK, İŞLETME, FİNANS, BANKACILIK, EKONOMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER ÖĞRENCİLERİNİ DERNEK MERKEZİNDE DÜZENLENEN YAZ STAJI PROGRAMINA DAVET EDİYORUZ.

STAJ PROGRAMI KAPSAMINDA, YAZ AYLARINDA, TÜM DÜNYANIN KABUL ETTİĞİ VE UYGULADIĞI ULUSLARARASI YATIRIM PROJELERİNİN FİNANSMANINDA KULLANILAN PPP MODELİ VE SÖZLEŞMELERİ KONUSUNDA BİLGİLENME VE PRATİK YAPMA ŞANSINA SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

Yaz stajın amacı nedir?
PPP yaz stajın amacı katılımcıları PPP ve Proje Finansmanı dünyasıyla tanıştırarak, ülkemizin en büyük projeleri olan PPP konusunda çalışacak gelecekteki PPP uzmanlarını yetiştirmektir.

Yaz stajı size neler sunacaktır?
Yaz stajı programı üç unsurdan oluşmaktadır. Bunlar akademik çalışma, eğitim ve kurum ziyaretleridir. Tabi programa renk katmak amacıyla sosyal programlar da düzenlenecektir.
Programın birinci ve en önemli unsurunu; araştırma yapma, sunum hazırlama, makale yazma ve çeviri yapma gibi akademik çalışmalardan oluşacaktır.
İkinci unsurunu ise destekleyen kurumların katkılarıyla, özveriyle yapacağınız çalışmalarınızı PPP sektörün önde gelen kamu ve özel sektör kuruluşları ile paylaşma ve sunma fırsatı bulacaksınız.
Son olarak da, PPP çalışmalarınızı desteklemek ve bu alandaki bilgilerinizi artırmak amacıyla katılımcılara Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen PPP uzmanlarından seminerler ve konferanslar verilecektir.
Programın sonunda siz de birer PPP uzmanı haline gelecek, sektörün lider isimleriyle tanışmış ve kariyer merdiveninde bir adım daha başarıyla atmış olacaksınız. Program sonunda, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli projelerinin sözleşmelerini hazırlamış, uyuşmazlıklarını çözmüş, finansmanını sağlamış, yönetimini yapmış kişi ve kurumlar ile tanışmış ve kariyerinize bir altın yıldız takmış olacaksınız. Ayrıca Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara yine Türkiye’nin en önemli kuruluşlardan onaylanacak birer referans mektubu verilecektir.

Staj takvimi
PPP yaz stajı yaz aylarında yaz tatili ile başlayacaktır.

Katılımcılardan ne gibi özellikler arıyoruz

* Hukuk, İşletme, Finans, İs İdaresi, Bankacılık, Ekonomi veya Uluslararası İlişkiler bölümlerinde öğrenci olmak veya bu yıl mezun olmak.
* Çok iyi derecede İngilizce bilmek.
* Sorumluluk sahibi olmak ve ekip içerisinde uyumlu çalışabilmek.
* Önemli projelerin gereği olan uzun süreli ve disiplinli çalışma alışkanlığına sahip olmak.


Başvuruyu nasıl yapacaksınız?
Staj programına başvurmak için İngilizce yazılmış ve resimli olan öz geçmişinizi aşağıdaki e-posta adresine göndermeniz yeterlidir. Göndereceğiniz e-postada konu olarak “PPP YAZ STAJI” yazınız, bu ibareyi taşımayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Başvuru için: info@ppp.org.tr

Hiç yorum yok: